Kaip sukurti interneto svetainę: nuo idėjos iki rezultato

//Kaip sukurti interneto svetainę: nuo idėjos iki rezultato

Sukurti interneto svetainę šiais laikais visai paprasta. Tačiau tiems, kurie toje srityje jaučiasi it žuvis vandenyje. O kas, jei reikia interneto svetainės, bet apie tai nieko nenusimanote? Tokiu atveju tikslinga pasikliauti specialistais.
Pirmas interneto svetainės „kelio“ etapas – Jūsų idėja. Kai kreipiatės į specialistus, Jūs jau turite turėti tam tikrą idėją, kuriai įgyvendinti Jums reikalinga svetainė internete. Galbūt net turėsite ir svetainės viziją, o gal net išvystytą koncepciją? Puiku, jei kreipdamiesi į specialistą jau žinosite:
– kokios svetainės norite dizaino kontekste;
– kuo Jūsų svetainė turėtų išsiskirti iš konkurentų;
– preliminarų biudžetą, kurį galite skirti svetainės kūrimui;
– asmenį, kuris bus atsakingas už Jūsų svetainės turinį (dažniausiai svetainių kūrėjai neteikia turinio kūrimo paslaugų).
Jei šių aspektų neįvertinote ir nežinote, ne bėda – profesionalus specialistas suteiks reikiamos informacijos, patars ir drauge priimsite sprendimus.

Kaip sukurti interneto svetaine nuo idejos iki rezultato
Toliau reikia pasirinkti paslaugos teikėją, jei iki šiol dar to nepadarėte. Galimi du pasirinkimo būdai: pagal teikiamą paslaugą arba pagal darbus. Pirmuoju atveju Jūs ieškote interneto svetainių kūrimo paslaugą siūlančių juridinių ar fizinių asmenų, domitės jais, atsiliepimais apie juos, vertinate jų pačių svetainę ir atliktus darbus ir pan. Antruoju atveju paslaugos teikėją galite rinktis pagal jo darbus. Kaip tai suprasti? Pavyzdžiui, jei Jūs verčiatės automobilių nuomos paslaugomis, tai peržiūrėkite konkurentų svetaines internete (gali būti ir kitos srities svetainės), kai atrasite tą, kuri visiškai atitiks Jūsų poreikius ir lūkesčius, pasidomėkite, kas ją sukūrė (profesionaliai dirbančios įmonės savo kurtose svetainėse nurodo namų puslapį).
Kai pasirinksite svetainės kūrėją, būtinai pasirašykite paslaugų teikimo sutartį.
Kitas etapas – Jūsų interneto svetainės koncepcija. Retai pasitaiko, kad svetainės kūrėjui užsakovas pateikia puikiai išgrynintą svetainės koncepciją. Visgi dažnesnis variantas, kai nežinoma, ko norima, arba norisi kažko panašaus į konkurentų ir pan. Taigi šiame etape tikslinga arba svetainės kūrėjui pateikti išsamią svetainės koncepciją, arba drauge su specialistu ją sudaryti. Kokius elementus tai apima? Keli esminiai:
– interneto svetainės struktūra;
– svetainės puslapių pavadinimai;
– preliminari kiekviename puslapyje pateikiama informacija;
– numatykite esminius dizaino elementus;
– kokios tikitės / norite turinio valdymo sistemos ir kt.
Kai įvertinsite, aptarsite su paslaugų teikėju ir nuspręsite dėl svetainės koncepcijos, prasidės projektavimo, kūrimo ir programavimo darbai. Šiame etape atliekamos tokios veiklos:
– svetainės dokumentacijos rengimas, remiantis aukščiau aptarta koncepcija;
– kūrybiniai darbai;
– programavimo paslaugos;
– testavimas.
Kai svetainė veikia puikiai, ji perduodama klientui.
Matyti, kad interneto puslapių kūrimas yra atsakingas, kruopštus ir glaudaus kliento bei paslaugų teikėjo bendradarbiavimo reikalaujantis procesas, jei norima puikaus rezultato.

Daugelyje rinkų vyrauja toks dėsnis, kad kuo labiau auga paklausa, tuo daugiau paslaugos teikėjų atsiranda. Informacinių technologijų sektorius – ne išimtis. Šiandien labai populiaru turėti savo interneto svetainę. Ir tai aktualu kalbant ne tik apie juridinius asmenis, tačiau ir apie fizinius. Interneto puslapių kūrimas tampa vieną pirmųjų įsteigto juridinio asmens perkamų paslaugų.
Jei paieškos sistemoje suvestume frazę „interneto puslapiu kurimas“ tai gautume daugybę paieškos rezultatų, nes svetaines kuriančiųjų skaičius nuolat auga. Nenuostabu, kad prireikus šios paslaugos, pasirinkti sunku. Taigi, kaip nesuklysti renkantis šios paslaugos teikėją? Kaip pasirinkti teisingai, kad investicijos svetainei atsipirktų, o svetainė būtų funkcionali?
Pirmiausia, tai svetainių kūrimo paslaugą siūlanti įmonė, tikėtina, turės savo puslapį internete. Atidžiai jį peržiūrėkite, paanalizuokite, įvertinkite dizainą ir kitus elementus. Kodėl tai svarbu? Dažniausiai paslaugų teikėjo svetainė reprezentuoja jo galimybių ribas.
Interneto puslapių ir elektroninių parduotuvių kūrimas yra tokias paslauga, kurią įvertinti nėra labai sudėtinga. Jei paslaugos teikėjas atsakingas ir sėkmingai vykdo veiklą, jis, tikėtina, savo svetainėje publikuos portfolio. Tad jūs turėsite plačias galimybes įvertinti svetainių kūrėjo darbo kokybę ir tai, ar jo darbai atitinka Jūsų poreikius.
Pasinaudokite interneto teikiama galimybe gauti kuo daugiau informacijos apie paslaugų teikėją, pavyzdžiui, kokie jo klientų atsiliepimai, jei yra virtualioje erdvėje; pasidomėkite, ar yra paslaugų teikėjo atžvilgiu paskelbtų skundų; gal paslaugų teikėjui yra iškeltų bylų; pasidomėkite jo skolomis, darbuotojų kaita ir pan. Vertingiausia informacija yra atsiliepimai ir skundai tų, kurie šio paslaugų teikėjo paslaugomis jau naudojosi.
Kai pasirinksite kelis geriausius variantus, susitikite su tų įmonių dizaineriais ar atstovais ir tiesiogiai pakalbėkite apie tai, ko Jūs norite, kokie Jūsų poreikiai, ir tai, ką jie gali Jums pasiūlyti. Pokalbis leis geriausiai įvertinti, kokios galimos Jūsų bendradarbiavimo perspektyvos.

Esant itin plačiai pasiūlai pasirinkimo procesas gerokai apsunkinamas. Žinoma, to negalima traktuoti kaip neigiamo aspekto. Bet prieš priimdami sprendimą skirkite pakankamai laiko pasirinkimui, alternatyvų

2019-02-06T11:37:46+00:00