Web dizainas – daug daugiau nei estetika

//Web dizainas – daug daugiau nei estetika

Išgirdus žodžius Web design turbūt iškart pagalvojate apie kažką gražaus, patrauklaus, spalvingo, estetiško, dažnai žmonės tai prilygina meno formai. Reikia suprasti, kad geras web dizainas yra ne tik vizualiai patrauklus, bet ir naudingas tikslinei auditorijai, nes tik taip svetainės lankytojams liks palankus įspūdis, kuris, ankščiau ar vėliau, pastūmės jį vėl apsilankyti Jūsų svetainėje. Efektyvus web dizainas apima daug skirtingų elementų,  kurie svetainę padaro pranašesne nei konkurentų ir padeda pasiekti norimų rezultatų : apsilankymų gausos, click’ų ir kt. Taigi, svarbiausi dalykai, kurių nedera pamiršti kuriant puslapio dizainą:

  • Mąstykite kaip vartotojas

Norint tapti klientų mėgstama kompanija, svetainė turi būti sukurta remiantis potencialių klientų psichologija. Sužinokite, kaip jie reaguoja į skirtingus puslapius, kokiuose labiau lankosi ir praleidžia daugiausiai laiko. Dalis puslapių gali net neatkreipti jų dėmesio, dalis gali patraukti jų dėmesį ilgesniam laikui. Stebėkite, kurie svetainės puslapiai labiausiai traukia lankytojus ir daugiausia dėmesio sutelkite būtent į juos, taip išlaikysite klientų susidomėjimą ir pasitikėjimą.

  • Nuolat tobulinkite svetainės funkcionalumą

Svetainės funkcionalumas lemia jos populiarumą. Pavyzdžiui, jei turite labai daug produktų / paslaugų, tinkama navigacija tarp kategorijų, subkategorijų yra būtina, tačiau geresnė išeitis būtų veiksminga paieškos skiltis. Kaip ir veiksminga paieškos funkcija, svetainėje turi būti paprastas priėjimas prie failų, kuriuos galima atsisiųsti ( katalogai ir kt. ), tačiau svetainėje neturime rasti neveikiančių nuorodų ar tuščių puslapių.

  • Aiškus ir tikslus veiklos pobūdis

Svetainė turi būti identifikuojama ir iškart atpažįstama, išvengiant neaiškių ir klaidinančių ženklų, simbolių ar puslapių. Aiškiai ir suprantamai suformuluokite žinutę klientui ir nepalikite vietos klausimams, abejonėms, spėjimams ir interpretacijoms. Aiškiai apibūdinkite veiklos principus, kad vartotojas suvoktų Jūsų įmonės veikimo procesą. Taip pat, svarbu aiškiai pateikti verslo / kompanijos tikslą, kad vartotojas aiškiai suvoktų ką siūlo Jūsų puslapis.

Web dizainas – daug daugiau nei estetika

  • Puslapio prieinamumas

Niekada nemėginkite vartotojo kantrybės, neapkraukite jo ilgomis registracijos formomis ar begale kitų dalykų,  visiškai nebūtinų norit aplankyti svetainę. Užtikrinkite, kad svetainės aplankymas vartotojui bus paprastas ir sklandus. Vartotojo registracija puslapyje taip pat turėtų būti trumpa – dažniausiai tam užtenka vardo, pavardės bei el. Pašto adreso, atsarginis el. Paštas, telefono numeris ar pašto kodas ar adresas dažnai būna visai nereikalingi.

  • Ribokite svetainės turinį

Perskaitomas tekstas svetainėje yra raktas į sėkmę. Prisiminkite, kad didžioji dalis tiesiog nuskanuoja puslapį, skaitydami pavienius sakinius ar žodžius. Kam švaistyti laiką ruošiant milžiniškos apimties turinio medžiagą, į kurią niekas nekreips dėmesio? Rašykite tik svarbiausią ir naujausią informaciją ir nuolat ją atnaujinkite, kad svetainės turinys būtų patrauklus skaityti.

Visi šie punktai yra kiekvienoje svetainėje dėl geresnio įspūdžio, kurį įmonė palieka klientui, o tai yra daug svarbiau nei graži svetainės išvaizda. Jei galvojate, kad Jūsų svetainė yra tiesiog patraukli, graži, tačiau nepakankamai funkcionali, aiški ar sunkiai prieinama, Tinkers visada Jūsų paslaugoms.

2019-02-06T11:51:15+00:00